System wentylacj APOflex.

 
Współczesne budynki, wymagaja nowoczesnych rozwiązań również w zakresie wentylacji. Dbałość o wysoką szczelność budynku na etapie budowy powoduję, że wentylacja grawitacyjna przestaje działać, co grozi w najlepszym przypadku zaparowanymi oknami (oraz koniecznością ich uchylania w okresie zimowym, co generuje straty ciepła i większę zużycie energii na ogrzanie budynku) a  kończąc nie rzadko na rozwoju grzybów i pleśni, szkodliwych dla osób przebywających w budynku.
W dzisiejszych czasach człowiek przez 70% swojego życia przebywa w pomieszczeniach, co tylko uzmysławia, jak ważny jest dla naszego zdrowia dobry klimat i świeże powietrze , także w zamkniętych przestrzeniach.
 
Rozprowadzenie wentylacji mechanicznej (rekuperacji) w budynku wymaga odpowiedniego miejsca na przewody do transportu powietrza, co jest trudne do realizacji w domach jednorodzinnych (brak miejsca na rury stalowe o średnicy co najmiej kilkunastu centymetrów).
 
Rozwiązaniem tego problemu jest system wentylacji rozdzielaczowej APOflex, oparty na skrzynkach rozprężnych i rozdzielaczowych oraz przewodzie elastycznym o średnicy 75mm. Niewielka wysokość elementów (maksymalnie 9 cm.), powoduje że można go ukryć w warstwie izolacji posadzki piętra (należy pamiętac o minimalnej grubości 10 cm), lub w suficie podwieszanym bez konieczności wygospodarowania dodatkowego miejsca.
 
System wentylacj typu flex, składa się z kilku rodzajów puszek rozprężnych, dobieranych w zależności od zapotrzebowania, na ilość powietrza, danego pomieszczenia.
Unikalność systemu APOflex polega na wymyślonej, zaprojektowanej i opatenetowanej przez nas złączce, która umożliwia połączenie poszczególnych elementów systemu, bez używania dodatkowych uszczelek oraz jakichkolwiek zabezpieczeń przed wypadnięciem przewodów (jak to się często zdarza w innych systemach).

1x75/100 (125)

Skrzynka o jednym wejściu na przewód 75mm i wyjściu o średnicy 100 lub 125mm.

2x75/125

Skrzynka o dwóch wejściach na przewód 75mm i wyjściu o średnicy 125mm

3x75/125 (160)

Skrzynka o trzech wejściach na przewód 75mm i wyjściu o średnicy 125 lub 160mm

Mijanka 75

Skrzynka mijanka - umożliwia skrzyżowanie przewodów bez zmiany wysokości lub obejście innych instalacji.

Przedłużenie do skrzynek APOflex z tworzywa

Skrzynki w wykonaniu P można przedłużyć rurą stalową SPIRO lub rurą z tworzywa !
Przedłużenie z rury PCV ma tą zaletę że można łatwo i bezproblemowo dociąć ją, na wymagany wymiar, nawet na gotowym suficie, bez obawy o jego zniszczenie.
 
Zarówno jedną jak i drugą rurę posiadamy w swojej ofercie.
 
Zapraszamy do zapoznania się z nowym produktem ;)
 
 
APOflex

Skrzynki rozdzielcze

Kolejną ważną cechą systemu wentylacji rozdzielaczowej APOflex jest możliwość dowolnego zaprojektowania skrzynek rozdzielaczowych.
 
Na naszej stronie www.sklep.apowent.pl można składać zamówienia oraz zaprojektować skrzynki rozdzielcze, które wykonamy dokładnie z projektem.
Program umozliwia wybór dokładnych wymiarów skrzynki, oraz rozmieszczenia króćcy oraz ich średnic. Wystarczy tylko przeciągnąć z listy po prawej stronie rodzaj króćca, który potrzebujemy i umieścić go w odpowiednim miejscu. Równie prosto możemy modyfikować wymiary, tworząc element który jest idealnie dopasowany do danej instalacji.
APOflex
Copyright ©2019 APOflex, All Rights Reserved.
Liczba odwiedzin: 9478